Motto:  Už jako dětem ve škole se nám ztrácely červené pastelky, když jsme měli malovat rudou hvězdu. NAŠE JEEPY MĚLY VŽDY HVĚZDU BÍLOU! A od té doby se závislost na bílé hvězdě v kruhu u nás stále zvětšuje.....

 

Odjezd ve čtvrtek 30. 5. 2019 ve 13.00 hod. od benzínky Šafránka v Rudné

31. 5. – 2. 6. 2019

V letošním roce konvoj 240 MILES TO FREEDOM pojede ve stopách 2. pěší divize.

 

Čtvrtek 30. 5. 2019 - sraz účastníků bude na campu Babylon, tam co se loni končilo. Spaní a občerstvení je zajištěno. Nocovat lze buď ve stanu, pod širákem nebo v chatce. Chatku si musí každý zarezervovat sám. Rezervace – mob. 777 715 315. Více na www.autokempbabylon.cz kde se nachází i ceník ubytování.

 

Pátek 31. 5. 2019 - jízda po trase Babylon – Všeruby – Kdyně – Janovice nad Úhlavou - Klatovy. Ubytování je zajištěno v Autokempu Nový rybník u Nepomuka. Nocovat lze buď ve stanu, pod širákem nebo v chatce. Chatku si musí každý zarezervovat sám. Kontakt – 371 591 336. Více na www.novyrybnik.cz kde se nachází i ceník ubytování.

Sobota 1. 6. 2019 - jízda po trase Nový rybník – Blovice – Šťáhlavy – Rokycany – Březina – Břasy – Stupno - Kříše. Poté dolů k přívozu přes Berounku, kde se převezeme na druhý břeh. Nocovat se bude ve vodáckém kempu v Nadrybech a to buď ve stanu nebo pod širákem. Jídlo i pití je zajištěno v místním bufetu. 

 

Neděle 2. 6. 2019 - odjezd směr Praha. Ubytování doma.

 

240 MTF 2019_itirenář.pdf (801,2 kB)

 
 

 

/dck/

Ahoj kamarádi.

Bob Balcar nám posílá pár fotografií ze vzpomínkové slavnosti Operace Cowboy z Hostouně která proběhla 30. dubna 2019.

g.M.
 

AAR No 5.  SLAVNOSTI SVOBODY PLZEŇ 2019

 

   Oslavy osvobození v Plzni se konaly letos potřicáté. Události spojené s osvobozením americkou armádou si Plzeň ve dnech 3. – 6. května 2019 tradičně připomněla vojensko-historickým a kulturním programem. Vojenská přehlídka k těmto slavnostem neodmyslitelně patří a v prvním tanku přehlídky jel na vlastní přání i 94-letý veterán George Thompson - jak můžeme vidět ve videu. Členové našeho spolku OCR se svojí technikou tvořili již tradiční součást konvoje na Klatovské třídě.

 

zdroj: Youtube 

/seda/

Convoy of Liberty Prague 2019

   Poslední pátek v dubnu 26.4.2019! Sraz 08:00 až 09:45 NÁPLAVKA u labutí. Letos již 14. ročník - neuvěřitelné.

   Na první štaci Tržiště-US ambsáda pouze 24 vozidel , posádky ve vycházkové nebo polní jen WWII bez jakýchkoliv zbraní. Ostatní vozidla posečkají na náměstíčku před kostelem Mikuláše (máme souhlas HAMU posečkat na parkingu před jejich budovou).

   Další trasa odjezd cca 10:45 už pro všechna vozidla pokračují na Hradčany. Tam po přehlídce Hradní stráže v 12:15 odjezd na štaci nám. Palacha-Rudolfinum prezentace také asi 1 hod. Poté za doprovodu PČR-dopravka Kongresová a DP, kterým chceme touto cestou poděkovat, po nábřeží k Tančícímu domu, Jiráskův most na Smíchově vracečka na most a zpět po nábřeží na magistrálu, po ní k Muzeu, dolů do půlky Václaváku a zpět ke Koni, tam chvilková zastávka na foto (případně naložit mladá děvčata na večer), a dále Žitná, Karlák a Jiráskův most - a Bye-Bye každý po svých.  KEEP´EM ROLLING.


Sgt Mirko Trubka

 
 

AAR No 4.  Convoy of Liberty Prague 2019

 

   Počasí se opravdu vyvedlo a návštěvníků i účastníků bylo hodně. Na Kampu opět zavítal velvyslanec US Embassy. Návštěva byla v družném hovoru a pak s námi absolvoval (byť v limuzíně) cestu na Tržiště, kde již byl jako každoročně připraven program. V jednom z jeepů s námi absolvoval jízdu i kameraman z TV Praha a můžeme shlédnou jejich zprávu z naší jízdy.

 
/seda/

AAR No 3.   Vzpomínková pietní akce u pomníku amerických letců v podzámčí Konopiště.

 

   Tradičně i v r. 2019 se členové spolku OCR zúčastnili se svými vozidly konvoje do Benešova. Společně se zástupci americké ambasády, panem náměstkem hejtmanky Středočeského kraje a představiteli města Benešova pak položením věnců uctili památku devíti příslušníků 490. skupiny bombardérů 8. letecké armády USAF zákeřně zavražděných nacisty 19. dubna r. 1945.   We´ll never forget.

g.M. foto "Doga"
 
 
 
 

AAR No 2.  REMAGEN Memoriál - Davle 2019

 

    Jirka "Doga" to vyjádřil jednou větou: "Krásné počasí, spousta techniky, báječná trasa.... Mirko Trubka opět zorganizoval krásnou věc." Konec citace.  :-)

g.M.

 

     www.czechwarexplorer.cz

Čeká Vás velice zajímavý článek Jardy Kulhánka o zapomenutém svědectví paní Chrbolkové a souvislosti s atentátem na R. Heydricha, cesta do USA doplněná fotografiemi a další články.

 pro vstup   klikněte  zde 

AKCE 2019

AAR No 1. Zpráva z Novoroční jízdy Prahou.

           Počasí potvrdilo hlášku mého otce: " Ranní déšť, ženský pláč a psí kulhání nemají dlouhého trvání". A opravdu navzdory katastrofické předpovědi deštivého počasí se sněhem, to byli pouze mimopražští, kteří při výjezdu na akci museli na své Jeepy natáhnout...