SILVER A 2020

ANTIMONY

Motto: COVID 19 a nepřízni počasí navzdory....

 

Letošní, už čtvrtý ročník vzpomínkových jízd po stopách č.s. výsadků do Protektorátu za druhé světové války jsme zahájili v Senici u Poděbrad. Tradiční akce pořádaná starostou obce pro spřátelené kluby vojenské historie se letos nesla v komorním duchu, protože oficiální program oslav byl omezen opatřením vlády v souvislosti s pandemií COVID 19. Za vytrvalého deště jsme svorně poseděli a moudře pohovořili do časných ranních hodin. V sobotu ráno po briefingu a pietním aktu u pomníku výsadku SILVER A nás čekala cesta do Rovenska pod Troskami, kde jsme položili věnce u pamětních desek, připomínajících hrdinský osud členů výsadku ANTIMONY. Pietní akt přilákal i část místních občanů, kteří nám dávali najevo své uznání, že si stále připomínáme tuto významnou událost zdejší historie. Po té následoval přesun do Válečného muzea v Újezdu pod Troskami, jehož expozice jsou tematicky zpracované mezníky konfliktů prošlých Českým rájem od Prusko - rakouské války 1866 až po druhou světovou válku. Prohlídka muzea byla oboustranně vítaným i přínosným zážitkem pro všechny zúčastněné. Pak jsme již vyrazili k poslednímu místu naší letošní jízdy do Lázní Bělohradu. U domu rodiny knihtiskaře Vojtíška jsme položili květiny a státní hymnou uctili statečnost těchto lidí, kteří za svobodu naší vlasti v boji proti nacistickým okupantům  položili oběť nejvyšší.

 

Večerní after party v příjemném kempu Alegro u Hořic se nesla v uvolněné atmosféře dojmů a zážitků z uplynulého dne. Nedělní povinná zastávka na náměstí v Hořicích a pozdní oběd na Hájence v Kersku znamenaly tečku za letošním povedeným ročníkem SILVER A. Vzpomínkové jízdy se zúčastnilo 22 členů OCR a dalších kamarádů ze spřátelených klubů a 15 zelenáčů.

 

Děkuji všem za účast na akci. Bez Vás by to letos opravdu nešlo. Za rok na viděnou na SILVER A 2021 věnované výsadkům Glucinium, Chalk a Sulphur.

 

LTC Doga

Itinerář akce  SILVER  2020  / ANTIMONY /

 

19 - 21. 6. 2020

 

Letošní vzpomínkovou jízdu zahájíme v obci Senice a v místě seskoku výsadku SILVER A.

 

U památníku výsadku na obecním úřadě v sobotu položíme květiny a po pietním aktu vyrazíme po trase Kopidlno, Jičín do Rovenska pod Troskami, do míst působení výsadku ANTIMONY. Dále přejedeme přes Železnici do Lázní Bělohrad, kde se zastavíme u domku tiskaře Vojtíška, kde u pamětní desky rovněž položíme květiny.

 

Pak nás už čeká jen cesta na večer do vsi Dachovy / kempu Allegro /, kde se vyhodnotíme letošní ročník vzpomínkové jízdy.

 

Po přespání v neděli ráno vyrazíme přes Senice do Nehvizd, kde u památníku výsadku ANTHROPOID  naší letošní jízdu zakončíme.

 

Více k historii se můžete dočíst ve třech samostatných článcích:

ANTIMONY.doc (282 kB)

Stanislav Srazil - ANTIMONY.doc (423 kB)

Najděte BUKA.doc (322 kB)

 

 

Pátek  19.6. – pro zájemce - příjezd odpoledne do SENICE na párty pana starosty, / spaní pod stany /

 

Sobota  20.6. – odjezd 12.00 –   SENICE

 

 Sraz v 11.00 v Senici – trasa - Kopidlno – Rovensko pod Troskami - Lázně Bělohrad  - Dachovy   / noc /

 

Ubytování: kemp Alegro  / kontakt – Kristýna Vrkočová, 777896674, 731896691, info@kemp-alegro.cz / heslo -Jeepy

 

 Neděle   21.6.  - odjezd 10.30 –  Dachovy,  Hořice, Nový Bydžov , Městec Králové, Poděbrady, Nehvizdy – Anthropoid  /Konec /.

 

MAPY

/Doga/