2018

Ahoj kamarádi.
   Minulý rok nás mrzelo, že program vzpomínkové jízdy SILVER A předbíhal oficiální akci pořádanou obcí SENICE a tak po slibu daném při našem odjezdu panu starostovi letos přijedeme tak, abychom se mohli této tradiční akce s klubem Old Car Rangers zúčastnit.

   Po skončení vzpomínkové akce si Vás s Macem dovolujeme pozvat na večerní narozeninovou párty v kempu Buňkov, kam se také po roce opět rádi podíváme.

   Letošní vzpomínková jízda po stopách skupiny Silver A se koná ve dnech 22. - 24.6 2018.

 22.6.2018 příjezd do Senice v odpoledních hodinách, zakempování na hřišti - večer kulturní program připravený obcí pro účastníky akce.

 23.6. 2018 - program vzpomínkového dne, účastníci Memories of SILVER A 2018 v cca 17.00 odjíždí do kempu Buňkov / Břehy u Přelouče.

Případné ubytování pod střechou si každý se zájemců zařizuje sám  - Lucie Jelínková 

https://www.bunkov.cz/kemp/index.php?page=kontakty

Večer - Rybí hody, country kapela, Swingová diskotéka k tanci a poslechu.

V neděli individuální odjezd a konec akce.

/Doga/

 

    SILVER A - After Action Report 2018

   Vzpomínková akce se i přes nepřízeň počasí vydařila. Letos  jsme pozemní cestou  projeli  celou pomyslnou  trasu letounu Handley-Page Halifax Mk.II Srs.I, s/n L9613, NF-V, jehož pilotem byl F/O Ronald C. Hockey, který 29.12.1941 v časných ranních hodinách vysadil skupiny ANTHROPOID, SILVER A a SILVER B.

 

   Pietní akce v Senici u Poděbrad byla letos výjmečná předvedením tanku M3 Stuart, který speciálně pro tuto příležitost zapůjčil VHÚ z Lešan.

 

   Cestou ze Senic jsme se zastavili v místě seskoku skupiny SILVER B v Kasaličkách a po rybích hodech v Buňkově za doprovodu country kapely " Nikdy pozdě"  a swingové diskotéky Mirka Kasana jsme s Macem oslavili 15. výročí 40. narozenin.... 

 

   Doufám, že se v příštím roce opět setkáme při vzpomínkové jízdě, tentokrát na počest výsadkových skupin INTRANSITIVE, TIN, BIOSCOP,  BIVOUAC a STEEL.

 

   Lt,Col. Doga