240 MILES TO FREEDOM -  POZVÁNKA  NA  AKCI

 

 

Všem našim příznivcům, kamarádům, přátelům.

 

Dovolte nám, abychom Vás jménem spolku Old Car Rangers pozvali na společnou akci, kterou jsme pro Vás (ale i pro sebe) připravili.

Již více než rok pracujeme na přípravě celorepublikové akce s názvem

240 MILES TO FREEDOM

Naše společná akce má připomenout, projetím celé demarkační linie a zastávkami ve významných místech, sedmdesáté výročí vzniku demarkační linie v roce 1945.

Pokud se rozhodnete podpořit tuto akci svojí účastí, je možnost se přidat k již nyní přihlášeným účastníkům (jedou celou týdenní trasu), nebo jet jen část trasy (např. jednu etapu), či přivítat účastníky na některém z dojezdů.

Vaše rozhodnutí potřebujeme zpracovat co nejdříve, abychom Vás mohli průběžně informovat o průběhu příprav akce, uskutečnit případné setkání před akcí a z důvodu zajištění ubytování je třeba znát Vaše individuální požadavky.

Všichni do této chvíle přihlášení účastníci pojedou ve spojenecké západní technice a v dobových vojenských uniformách, pokud máte zájem se účastnit např. s vozem Jeep Wrangler nic tomu nebrání, ale pokud možno držte naši myšlenku a oblečení laďte do zelena.

Jsme antikomunisté a proto pro vozy typu gaz nebude v konvoji místo – jsou nežádoucí! Přejeme jim s jejich vozy pohodovou jízdu, ale směrem na východ.

Velitelem celé akce je Aleš Vaněk většině z Vás známý jako Duck. Organizoval mimo jiné několik Normandií, Bastogne a již osm ročníků Dočasného obsazení obce Drahňovice vojsky US Army. Na přípravě se dále podílejí členové klubu Zbyšek, Dundee, Honza, Šeďa, Padre, Veronika, Mánek.

V případě, že Vás akce  240 MILES TO FREEDOM oslovila a myslíte, že by o ní měl být informován někdo z Vašich přátel zašlete jeho mailovou adresu na g.manek@seznam.cz, pošleme mu na jeho adresu vše potřebné. Vaše dotazy volejte na tel. 244 910 909. Na našich stránkách www.oldcarrangers.cz probíhá doprovodný program k akci „Příběhy z demarkační linie“, zaslané od námi oslovených pamětníků a kronikářů z obcí ležících na naší trase.

Na Vaši účast a podporu se těší členové klubu Old Car Rangers.

 

 

 

240 MILES TO FREEDOM
jízda po celé demarkační linii tak, jak zůstala historicky stát v
květnu 1945.


Program:
sobota 20.6.2015
sraz všech účastníků na Bublavě v Krušných horách
neděle 21.6.2015  1. etapa Bublava - Toužim
pondělí 22.6.2015 2. etapa Toužim - Chrást
úterý 23.6.2015    3. etapa Chrást - Nepomuk
středa 24.6.2015  4. etapa Nepomuk - Písek - Vodňany
čtvrtek 25.6.2015  5. etapa Vodňany - Velešín
pátek 26.6.2015    6. etapa Velešín - Horní Dvořiště
pátek 26.6.2015 večer - slavnostní ukončení ve Velešíně